۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاسی
  • شناسه : 937
  • ۰۷ اسد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  • 94 بازدید
N00146020 B
انوری نقش برجسته ای در تاسیس نظام نوین افغانستان داشت

انوری نقش برجسته ای در تاسیس نظام نوین افغانستان داشت

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ سید عبدالواحد حسینی، رئیس شورای علما حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان در اولین سالگرد درگذشت مرحوم سید حسن انوری گفت: بدون شک نبود انوری در افغانستان ضایعه ای بزرگ است، چون وی از زمان جوانی در خدمت مردم بوده و با ایستادگی در برابر زورگویی‌ها و نفاق‌افکنی‌ها خدمات ارزنده […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ سید عبدالواحد حسینی، رئیس شورای علما حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان در اولین سالگرد درگذشت مرحوم سید حسن انوری گفت: بدون شک نبود انوری در افغانستان ضایعه ای بزرگ است، چون وی از زمان جوانی در خدمت مردم بوده و با ایستادگی در برابر زورگویی‌ها و نفاق‌افکنی‌ها خدمات ارزنده ای را ایفا کردند.

وی افزود: انوری یک سیاست مدار پرتلاش و دلسوز به وطن بود و همیشه تلاش می‌گرد که با دیدی  واحد میان سیاسیون کشور مسیری سازنده برای منافع ملی ایجاد کند.

حسینی ادامه داد: تمام سیاسیون کشور احترام خاصی برای مرحوم انوری  قائل بودند چرا که  اکثر چهره های سیاسی و جهادی کشور به توانمندی وی باور داشتند.

رئیس شورای علما حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان تصریح کرد: مرحوم انوری درضمن اینکه شخصیتی مردم دارد بودند به حیث یک سیاست مدار توانا و دلیر جرات موقف‌گیری را نیز در موارد مختلف سیاست افغانستان داشتند.

وی انوری را مرد دلیر و مبارز عنوان کرد و اظهار داشت: وی در جبهه های جنگ هیچ وقت مردم خود را تنها نگذاشت و از کشور بیرون نرفت واکنون در نبود آقای انوری حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان در طول یک سال گذشته موقف‌گیری های مناسب درسیاست کشور داشته و اعضای حزب تلاش کرده تا آرمان هایی که مرحوم انوری در مسیر پیشبرد اهداف سیاسی کشور در نظر داشته است برآورده سازند.

حسینی خاطر نشان ساخت:  حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان در شرایط کنونی پیرامون تحولات سیاسی و امنیتی جاری برنامه خوبی در دست اجرا دارد و به زودی موقف خود را نسبت به اوضاع کنونی کشور اعلام خواهد کرد.

وی با اشاره به نقش برجسته مرحوم انوری در تاسیس نظام نوین افغانستان ابراز داشت:  هرچند جای مرحوم انوری درحزب خالی است امان حزب در همان اقتدار سابق خود باقی بوده و فعالیت می کند وبا در گذشت وی، نه‌ تنها منش‌های سیاسی او پایان نمی‌یابد؛ بلکه آرمان های او تحقیق خواهد یافت.

رئیس شورای علما حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان با اشاره به فعالیت وتکاپوی  این حزب در نبود مرحوم انوری تاکید کرد: کسانی که اکنون در حزب فعالیت دارند تلاش می کنند تا آرمان های آقای انوری را پیاده کنند ودر  همین راستا برنامه های خوبی برای جوانان در نظر گرفته است.

حسینی در  پایان گفت: توسعه جوانان از اهداف دست اول مرحوم انوری بوده و توجه خاصی به این موضوع داشتند بر همین مبنا حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان بر خود لازم م میداند تا راه آن مرحوم را ادامه دهد.

منبع:
http://www.avapress.com/vdcauin6w49nyw1.k5k4.htmll