استاد وحید مژده، استاد دانشگاه، کار شناس امور سیاسی و پژوهشگر

کتاب روایان عشق «درنگی به قیام چنداول» اثرحجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جعفرعادلی حسینی که در رابطه با جهاد مردم افغانستان بخصوص قیام چنداول نوشته شده، این کتاب روز سه‌شنبه ۳ اسد ۱۳۹۶ خورشیدی در تالار نمارسانه مربوط  مجتمع خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله واقع غرب کابل ازسوی  سازمان جهاد فرهنگی، با حضور، شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، اساتید دانشگاه، محصلین و فرهنگیان رونمایی شد.

این کتاب دارای ۴ فصل است و محتویاتش از طریق تحقیقات میدانی و خاطرات شاهدان عینی، مجاهدین، پژوهشگران و آگاهان جهاد افغانستان تهیه و تنظیم گردیده است.

استاد وحید مژده کار شناس امور سیاسی و پژوهشگر در رابطه با رو نمایی کتاب راویان عشق کار میدانی و فوق العاده موثر خوانده و گفت: دوست گرامی ام جناب عادلی در این کتاب به خاطرات کسانی مراجعه نمودند که شاهدان عینی قیام چنداول و حضور در جهاد را داشتند و این تلاش نویسنده جهت جلوگیری از تحریف که تحریف و فراموش شدن برنامه های جهاد یک برنامه دقیق و حساب شده دشمنان اسلام بوده که ما در چند دهه شاهد آن هستیم.

این کارشناس مسائل سیاسی، گفت: کتابی که منبع و اسناد کافی نداشته باشد؛ نوشتن آن کار آسانی نیست، به این علت، اکثر مطالب این کتاب، خاطرات می‌باشند.

وی، این کار سید جعفرعادلی، را ستود و افزود: این کتاب، یک حماسه  را از زاویه‌های مختلف بررسی و تقدیم نسل جدید کرده‌است.

مژده با تاکید حفظ دستاورد های جهاد با یاد آوری از خاطرات قیام ها و جهاد مردم افغانستان گفت: دوران جهاد که به دفاع از ارزشهای اسلامی صورت گرفت می طلبد که این افتخارات را که دفاع از دین و تمامیت ارضی بود به نسل جوان منتقل، اهداف تاریخ قیام ها و جهاد مردم مسلمان افغانستان ثبت تاریخ گردد.


Top